Op woensdagavond 18 juni werd de AMAC Eemlandronde verreden. Bijna de langste dag van het jaar, dus volledig in daglicht en dat is bijzonder voor een avondrit. Het was ook nog eens een prachtige zomeravond en mede daarom verzamelde zich een mooie groep van 38 deelnemers op een nieuwe startlocatie in Zwartebroek.
Joris Jennen en Steven Halbertsma waren de uitzetters van dienst. Het systeem was grotendeels ‘ingetekende lijn met gekleurde stippen’ wat betekende dat de lijn verlaten en weer opgepikt moest worden op een op de kleur van de stip gebaseerde voorgeschreven wijze.
De uitzetters kondigden vooraf een ‘relatief hoge valdichtheid’ aan en dat bleek wel uit het aantal gemaakte fouten. Dit gold echter niet voor Francis en Frank Schutten die met slechts één fout met de dagprijs naar huis gingen in de sportklasse. Het klassement in de tourklasse werd gewonnen door Wouter Hol en Erik Lokhorst met drie fouten.
Een noviteit van de avond was dat er met de rally-app gereden werd. Het werd aangekondigd als ‘experiment om van te leren’, maar gezien de positieve reacties zal het wel een blijvertje zijn.
De volledige uitslagen vind je hier: https://amac.tv/avondritten/eemland-ronde/

